tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  Trzy lata w szkole szybko minęły – i oto kwitnące kasztany oznajmiły naszym najstarszym kolegom, że najważniejszy egzamin w szkole tuż tuż.

  Kilkudniową batalię maturalną rozpoczął 7 maja język polski. Potem były kolejne przedmioty: matematyka, angielski oraz te, które zostały dodatkowo wybrane przez maturzystów. Łatwo nie było, o czym mówiły blade, przestraszone twarze przed wejściem do sali czy niewyspane oczy.

  Atmosferę napięcia, jak zawsze, łagodzi familijny klimat szkoły i przekonanie, że maturę zdaje się prawie w domu. Na wyniki egzaminów chłopaki czekają pełni optymizmu.

  We wtorek, 21 maja, ks. Dyrektor i księża wychowawcy odprawili pożegnalną Mszę św., w której wzięli udział maturzyści, ich wychowawczyni p. Maria Majchrzak, niektórzy nauczyciele, rodzice – no i my. Dziękowaliśmy Bogu za te trzy lata, spędzone w szkole przez naszych kolegów i prosiliśmy dla nich o dobre życie. Absolwenci otrzymali świadectwa i pamiątki; sami również wyrazili wdzięczność gronu wychowawczemu.