tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  Wielką sensację sprawił w obecnym sezonie siatkówki żeński zespół Karpat Krosno. Nikt nie liczył na to, że beniaminek I ligi będzie na końcu sezonu walczył o najwyższą klasę tych rozgrywek w Polsce, czyli Orlenligę. W decydującym meczu krośnianki walczyły z drużyną z Ostrowca Świętokrzyskiego. Postanowiliśmy wybrać się na to spotkanie, licząc na piękne widowisko. I nie pomyliliśmy się. Siatkarki dostarczyły licznie zgromadzonym kibicom wielu sportowych emocji.

  Mecz obfitował w niesamowite zwroty akcji, a wspaniałą oprawę stworzyli kibice obydwu drużyn. Co prawda, dziewczyny z Krosna przegrały z faworyzowanymi rywalkami, ale tanio swej skóry nie sprzedały – ulegając w końcu 2:3.

  Większość z nas po raz pierwszy mogła uczestniczyć w wydarzeniu sportowym na tak wysokim szczeblu rozgrywek. Na pewno byliśmy pod wrażeniem świetnego poziomu meczu, ale w pamięci pozostanie nam też przykład wspaniałego dopingu w duchu fair play; dopingu, w którym nie ma miejsca na przemoc czy wyzwiska, ale na pierwszym miejscu stawiany jest szacunek dla rywala. Zapewne jeszcze nieraz wybierzemy się na piękną halę na Bursakach, żeby kibicować krośnieńskim zespołom.

Udostępnij

  A oto filmowa relacja z meczu:

 


 

  I jeszcze kilka fotek: