tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  Jak kibicować - to na całego! Tytułowe hasło umieścili na swej fladze najbardziej zagorzali kibice krośnieńskich koszykarzy podczas niedzielnego meczu MOSiR PBS Bank KHS Krosno z zespołem Polfarmex Kutno. Można powiedzieć, że przyświecało ono i nam, gdy w niedzielny wieczór dużą grupą wybraliśmy się na ten mecz. Podobnie jak i siatkarki (o których pisaliśmy w poprzedniej wiadomości) koszykarze z Miasta Szkła walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej – a więc w tym przypadku do Tauron Basket Ligi.

 

  Jednak taki sam cel przyświeca rywalom, dlatego pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący. Kibice obydwu drużyn popisali się wspaniałym dopingiem i nieustannym śpiewem motywowali swych ulubieńców do walki. Nic więc dziwnego, że i nasze gardła ucierpiały nieco. Niestety krośnianie ulegli 65:77 – ale to jeszcze nie koniec rywalizacji.

  Warto dodać, że zanim zaczął się mecz, wszyscy zebrani owacjami na stojąco „przywitali” świętego Jana Pawła II – wszak przed południem miały miejsce uroczystości kanonizacyjne.

  Po meczu odwiedziliśmy jeszcze McDonalda, żeby w shake’u "utopić" gorycz porażki. A niektórym z nas – dzięki zjeżdżalniom – przypomniało się, jak to jest być dzieckiem – o czym można przekonać się na załączonych zdjęciach...

  

Udostępnij