tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  W dniach 14-15 czerwca w Miejscu Piastowym odbyło się II Michalickie Spotkanie Młodych. W tym roku jego mottem były słowa: „Ja wierzę? Ty wierzysz? On wierzy…?”. Uczestniczyło w nim ponad 400 młodych ludzi z całej Polski. Reprezentowane były przede wszystkim parafie, w których pracują michalitki lub michalici, ale nie zabrakło także młodzieży z naszych szkół i ośrodków wychowawczych.

  Pierwszym gościem spotkania była modelka Anna Golędzinowska, która dała poruszające świadectwo swojego nawrócenia. Kolejni goście – kapłani: ks. Rafał Kamiński i ks. Krzysztof Poświata wygłosili ciekawe konferencje na temat wiary oraz miłosierdzia Bożego.

  Z dużym zainteresowaniem spotkał się wieczorny koncert zespoły Propaganda Dei. Głębokie teksty i ciekawa muzyka przyciągnęły pod scenę wielu młodych. Nie obyło siębez kilkukrotnych bisów.

  Młodzi ludzie spali w okolicznych szkołach. Wypada podziwiać ich wytrwałość i odporność na trudy, bo w niedzielę od samego rana uczestniczyli w kolejnych punktach Spotkania. Kolejny zaproszony gość - Dariusz Kowalski, to znany aktor teatralny i telewizyjny. Powiedział on przede wszystkim o tym, jak przeżywa swoją wiarę. Dzielił się trudnościami i wyzwaniami, jakim trzeba sprostać, żeby skarb wiary szczęśliwie „dowieźć” do celu.

  Kulminacją Michalickiego Spotkania Młodych 2014 była uroczysta Msza święta w kościele „na Górce”. Przewodniczył jej Ojciec Generał ks. Kazimierz Radzik. Była ona szczególna, bo trzy siostry michalitki złożyły podczas niej wieczyste śluby zakonne. Ks. Krzysztof Poświata w homilii wyjaśniał, na czym polega profesja zakonna oraz jak wielkim jest ona darem i zadaniem.

  Całe spotkanie było animowane muzycznie przez zespół Filipscy i Przyjaciele. W śpiewanych przez nich piosenkach czuć było radość i ducha modlitwy.

  My – jako szkoła – byliśmy na różne sposoby zaangażowani w organizację Zlotu. Przede wszystkim przygotowaliśmy nocleg dla wielu z zaproszonych gości (w tym młodzieży z Białorusi), ale też zajmowaliśmy się „gastronomiczną” stroną gościnności. Dało nam to możliwość spotkania się „oko w oko” ze znanymi osobami czy zrobienia sobie z nimi zdjęcia.

  Oczywiście sami mogliśmy wziąć udział w kolejnych punktach programu. Mimo wielu pięknych słów, chyba najbardziej pozostanie nam w pamięci świetny koncert Propagandy Dei. Szczęściarze otrzymali nawet płytę z autografami. Do zobaczenia za rok!

Udostępnij

  A tak wygląda sprzątanie domu po noclegach: