tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  Ponad 33 kilometry pieszo w jeden dzień? Dla „wprawionego w boju” pątnika to może normalka, ale dla kogoś, kto na pielgrzymkę idzie raz w roku – wysiłek nie lada. W sobotę, 13 września, już po raz trzeci wyruszyliśmy z rodzinnej miejscowości bł. ks. Bronisława Markiewicza, by dziękować Bogu za dar tego wielkiego kapłana. Naszym celem była katedra w Przemyślu, gdzie ks. Bronisław przyjął święcenia kapłańskie. Z Pruchnika wyszliśmy wcześnie rano. Szliśmy ze śpiewem i modlitwą na ustach, choć z każdym kilometrem coraz mocniej czuliśmy swoje nogi (w obydwu tego słowa znaczeniach).

  W blasku zachodzącego słońca – które tego dnia nie szczędziło nam swych promieni – około siedemnastej dotarliśmy do Przemyśla. Uroczystą Mszę świętą sprawowało wielu kapłanów, na czele z biskupem Edwardem Białogłowskim. Do domu wracaliśmy ledwo żywi, ale szczęśliwi. Rozkoszować się półtorej godziny aromatem w aucie wiozącym dziewięciu chłopaków będących po całym dniu pielgrzymki? Bezcenne…

Udostępnij