tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  W sanktuarium „na Górce” już od kilku lat posługuje w zakrystii brat Janusz Gniadek. Pokornie, jakby „w ukryciu” br. Janusz pełni swoją funkcję, dając nam przykład pracowitości i solidności. Ponieważ często mamy okazję pracować z braciszkiem – czy to przy sprzątaniu świątyni, czy przy przygotowaniu jakiejś uroczystości – zdążyliśmy się z nim dobrze poznać i zaprzyjaźnić. Dlatego 29 września, gdy br. Janusz w rodzinnej Bobowej składał śluby wieczyste, nie mogło nas tam zabraknąć.

  Wprawdzie nie mogliśmy pojechać wszyscy, ale w ośmiu (tylu, ilu mieści nasz bus) „wpakowaliśmy się” do auta i o godz. 16.00 zameldowaliśmy się na uroczystej Mszy św., w czasie której cieszyliśmy się razem z br. Januszem tą piękną dla niego chwilą. Profesja zakonna została złożona na ręce ks. Tadeusza Musza – rektora michalickiego seminarium w Krakowie.

  Później był czas na życzenia, a po nich zostaliśmy zaproszeni na wspaniały obiad. O tym, że rzeczywiście był wspaniały, świadczą trudności, z jakimi ks. Grzegorz za kierownicą busa pokonywał bobowieckie górki. Nic dziwnego – z powrotem wiózł chyba z dziesięć kilo więcej…

Udostępnij