tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  Przyszła wiosna - a wraz z nią ciepło, zieleń i chęć do przebywania "na łonie natury" - jak się to ładnie mówi. W piątek, 24 kwietnia, chłopaki z drugiej klasy pojechali z ks. Grzegorzem na mini-wycieczkę w pobliskie tereny Iwonicza i Iwonicza-Zdroju. Zaczęliśmy od smutnego akcentu, tragicznego wydarzenia z II wojny światowej.

  Poszliśmy do Lasu Grabińskiego, by tam poznać historię okrutnego mordu, jakiego dokonali na partyzantach z pobliskich miejscowości, niemieccy okupanci. Dziś stoi tam pomnik, przy którym przystanęliśmy - oddając hołd poległym i modląc się za nich.

  Potem pojechaliśmy do uzdrowiska Iwonicz-Zdrój. Podziwialiśmy wspaniałą XIX-wieczną architekturę tego uroczego miasteczka, weszliśmy do zabytkowego kościółka św. Iwona, po czym - jakże by inaczej - ruszyliśmy w góry! A dokładnie - na Żabią Górę (549 m), z której tego dnia roztaczały się piękne widoki dookoła. Po drodze zatrzymaliśmy się przy słynnym, "bulgotającym" źródełku "Bełkotka".

  A po wszystkim - pyszne lody pod iwonickim Ratuszem!

 

Udostępnij