tlo

Archiwum wydarzeń

Powered by mod LCA

Koła zainteresowań

OFIARODAWCY

Media o nas

RADIO:

Samo życie... - audycja o Liceum przy NSD


PRASA:

  W "Naszym Dzienniku" ukazał się wywiad z naszym absolwentem - Lubomirem Wanatem. Poniżej zamieszczamy jego treść:

 

Z Lubomirem Wanatem, przedsiębiorcą z firmy SołonRes BW z Rzeszowa, rozmawia Adam Kruczek.

(czytaj cały artykuł)


 

  Ekskluzywny dwumiesięcznik dla biznesmenów w obszernym artykule zwrócił uwagę na wychowawczą i edukacyjną funkcję teatru w naszym Liceum. "Dla siedemnastoletniego chłopaka teatr kojarzy się z obciachem. Ale do czasu. Gdy w końcu staje na oświetlonej scenie, nie umie powiedzieć: nie"...

(czytaj cały artykuł)


 

  W dwumiesięczniku "Któż jak Bóg" zamieszczony został wywiad z ks. dyrektorem Leszkiem Przybylskim, pt. "Wychowujemy chłopaków na wojowników". Oto jego treść:

(czytaj cały artykuł)


 


  W malowniczym zakątku Polski, na Podkarpaciu, niedaleko Krosna, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych, znajduje się Miejsce Piastowe. Tu ma siedzibę nasza szkoła. O początkach, idei, jej klimacie i współczesnym wizerunku opowiada artykuł w tygodniku "Niedziela". 

(czytaj cały artykuł) 


 


  "To plus, że wychodzimy na scenę i mówimy bez stresu" - opowiada jeden uczniów występujących w Misterium Męki Pańskiej. O szkole i przeszło stuletniej tradycji teatru w Miejscu Piastowym i realizowanych obecnie tutaj przez uczniów, pełnometrażowych spektaklach, pisze podkarpacki dziennik, rzeszowskie Nowiny".

(czytaj cały artykuł)


 

 

  Szkoła dla przyszłych mężów czy księży? Przede wszystkim "szkoła z duszą" - tak nazywa naszą placówkę redaktor Przemysław Kucharczak.  "Przyznaję, że pierwszy tydzień tu był dla mnie bardzo ciężki - mówi pierwszoklasista z Dębicy. Ale te pierwsze wrażenia zupełnie znikają, jak już zaprzyjaźnisz się z chłopakami". O szkole - widzianej oczami samych uczniów - w "Gościu Niedzielnym".

(czytaj cały artykuł)

 


Link do strony
Centralnej Komisji Egzaminacyjnej:

 

 

 

  9  czerwca, już po raz 31., odbył się w Miejscu Piastowym Michayland, który znów zgromadził tysiące dzieciaków.  Tym razem naczelnym hasłem spotkania były słowa ""Z aniołami, ze świętymi". Całej zabawie przewodził ze sceny zespół "Armia Dzieci". Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: można było pojeździć na kucyku, poszaleć w dmuchanej kuli w basenie, sprawdzić sportową kondycję w rzucie do kosza, w strzelaniu goli, w torze z przeszkodami czy w zorbingu.

  Dla odważnych ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR z Sanoka przygotowali ścianę wspinaczkową a Policja i Straż "szkoliła" przyszłych funkcjonariuszy. Cyrk Anime zaprosił dzieci do wypróbowania przeróżnych sztuczek i akrobacji, a utalentowani  mali malarze mogli wykazać się swoimi zdolnościami w sektorze plastycznym. Jak co roku wielką popularnością cieszyły się stoiska z malowaniem twarzy i kreatywny sektor "zrób to sam", gdzie można było samodzielnie zrobić sobie biżuterię.  Dla uczestników  przygotowane były także kiermasze: anielski, misyjny i rozmaitości, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  To wydarzenie organizują przede wszystkim siostry michalitki, ale my także włożyliśmy swoje "trzy grosze". Byliśmy obecni na kilku stanowiskach, m. in. pomagając strażakom czy małym akrobatom w cyrku. A już w przeddzień uczestniczyliśmy w stawianiu namiotów.

  Najważniejszym momentem była jednak msza święta, której przewodniczył O. Generał. Dzieci dziękowały Panu Bogu za piękny dzień, a my tworzyliśmy asystę liturgiczną.

 

Udostępnij